Přeskočit na hlavní obsah

Kdo jsem?

Ahojte. Jsem Janet Sonrisa (níže se dočtete, proč zrovna tohle jméno) a na začátek tady mám pár faktů o mě:
  • Narodila jsem se v dubnu.
  • Myslím si, že naše rodina je propojena čísly.
  • Chci navštívit Norsko, Španělsko a Indii.
  • Baví mě focení, čtení knih, blogování a zpěv.
  • Zbožňuji rtěnky a laky na nehty.
  • Miluji zvířata.
  • Mám zvláštní fóbie.

To bylo pár faktů o mě a nyní k mému jménu/přezdívce. Ve skutečnosti se jmenuji Žaneta a své jméno moc ráda nemám, nevadí mi ale, když mě volají Žanet. Janet je anglická verze (logicky). A Sonrisa znamená ve španělštině úsměv, i když mám raději norštinu, tak úsměv v ní zní opravdu zvláštně smil. No uznejte sami, nezní divně Janet Smil? :D
Studuji obchodní akademii a mým oborem je Informační technologie. Někdy opravdu nechápu, jak jsem si mohla vybrat tuhle školu, ale když se nad tím zamyslím, ani teď bych nevěděla kam jít. Momentálně jsem ve třetím ročníku, takže mě příští rok čeká maturita (doufám). Pomaloučku se dívám i na vysoké školy, nejvíce by mě lákal obor literatura nebo psychologie. Úplně něco jiného, co studuji teď.

Nejenže se učím anglicky a německy ve škole, doma pomocí internetu nebo lidí z cizích zemí se učím norsky a španělsky. Naivně si představuji, že jednou, minimálně rok, budu bydlet v Norsku a že tam budu pracovat jako au-pair. Nejsem jako většina holek, které mají sen, že jednou odletí do Ameriky do slunné L.A. či do rušného New Yorku, i přesto že v USA mám rodinu.

V poslední době mě čím dál víc baví fotit lidi (hlavně své přátelé), přemýšlím, že bych si vytvořila stránky, které bych věnovala pouze focení a nabídce pro širší veřejnost, sice nejsem profesionál, ale neřekla bych, že by mé fotky byly katastrofální. Takže kdyby jste měli někdo zájem a byli byste z okolí Ostravy, není problém. Můžete se i podívat na portréty, které jsem už fotila.

Stejně jako focení jsem začala více vytvářet i vzhledy pro blogy holkám, které v tom nejsou až tak sběhlé, nebo s blogováním teprve začínají. Moc mě to baví a kdyby někdo chtěl, samozřejmě mu ráda pomůžu. :)


Mějte se v lásce,

Populární příspěvky z tohoto blogu

INSPIRACE: Krátké vlasy

Připadá mi, že v poslední době jsou jen dva typy stylů vlasů, které momentálně frčí, a to krátké vlasy a ofina. No a dnešní článek bude právě o krátkých vlasech.
Upřímně? Já to úplně miluju, a kolikrát mám chuťse tak nechat ostříhat i já. Ale své dlouhé vlasymám natolik ráda, že bych to prostě neudělala. Jo, už několikrát jsem se rozhodla, že se nechám ostříhat takhle na krátko, ale v momentě kdy sedím na kadeřnickém křesle a kadeřnice se mě zeptá, jak moc to chci ostříhat, vždy řeknu jen konečky nebo jen to, co je doopravdy nutné.

INSPIRACE: Ofina

Před dvěma lety jsem ofinu ostříhanou měla, nechodila jsem ji průběžně zkracovat do stejného tvaru, a tak mi za ty dva roky dorostla na stejnou délku mých vlasů. Ještě ke konci starého roku (2016) jsem si ji nechala ostříhat znovu, možná, že jsem ji chtěla trošičku jinak, ale zatím jsem docela spokojená. Jen musím přiznat, že je to opravdu pracnější s ní než bez ní.

Strouhaný kakaový koláč s tvarohem

Psaly jste si o nějaký tvarohový dezert a tak jsem vybrala tři a recept na jeden z nich se dozvíte právě teď! :)
Já tento recept dělala z poloviční dávky a to z důvodu, že jsem neměla doma dostatek ingrediencí. A přesto se mi to vešlo do kulaté koláčové formy.
Při tomto dezertu jsem si více méně zahrála na Babicu, když nemáte tohle, dejte tam něco jiného :D Ve výsledku ale koláč chutnal opravdu skvěle!!!