Přeskočit na hlavní obsah

Skandinávské bydlení

Světlá je základem
Dlouhá severská zima a nedostatek denního světla patří k sobě. A proto je třeba interiér nějak prosvětlit. Hlavně bílou výmalbou stěn (a pokud se vám nelíbí jen bílé stěny) s doplněním světle šedými doplňky,..
Skandinávci nikdy nešetří bílou barvou, ta totiž opticky pokoj zvětší a provzdušní.
Světlé odstíny (šedé, hnědé, bílé) jsou využívány i na podlahách a nábytcích.


Respekt k přírodě
V interiérech se střetává něžnost přírody a surovost dřeva. Nalezneme zde i doplňky z kovu, kůže a skla, ty můžou být doplněné dalšími přírodními textiliemi a kožešinami.
Skandinávci kombinují i moderní a vintage prvky (na 2. obrázku vintage lednice a stůl, na 3. obrázku - osvětlení z kovu a stropní dřevěný trámový systém)

Dekorace a doplňky
Hlavní je to nepřehnat. Méně je někdy více. Tak to jsou hesla pro skandinávský styl. Díky pár výrazným doplňkům a vzorům získá interiér na osobitosti a nebude nezajímavý. Polštářky a přehozy vytvoří útulnou atmosféru.
Dekorace se rovněž volí s ohledem na praktičnosti. Žádné zbytečné lapače prachu tady neexistují.
Vyhýbejte se hlavně masivnímu nábytku, myslete na to, že se jedná o jednoduchost a čistotu.
Zajímavými a častými dekoracemi bývají svícny z kovu, čiré skleněné vázy, rámečky v dřevěné, černé nebo bílé barvě.

Líbí se vám tento styl? Chtěli byste takhle bydlet?

Mějte se v lásce,

Komentáře

 1. Beautiful inspirations Dear:)
  Have a great weekend!

  OdpovědětVymazat
 2. Tenhle styl se mi hrozně líbí :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mi taky a snažím se tak i "transformovat" můj pokoj :)

   Vymazat
 3. Já tenhle styl přímo miluji. Jednou až budu mít dům, tak bych ho chtěla zařídit v tomhle stylu. Je to jednoduché, něžné a hlavně úsporné :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jako bys mluvila za mě! Taky chci takhle jednou žít, jednoduše a něžně :)

   Vymazat
 4. Takýto jednoduchý škandinávsky štýl ja môžem ♥

  Blog de la Licorne

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

INSPIRACE: Ofina

Před dvěma lety jsem ofinu ostříhanou měla, nechodila jsem ji průběžně zkracovat do stejného tvaru, a tak mi za ty dva roky dorostla na stejnou délku mých vlasů. Ještě ke konci starého roku (2016) jsem si ji nechala ostříhat znovu, možná, že jsem ji chtěla trošičku jinak, ale zatím jsem docela spokojená. Jen musím přiznat, že je to opravdu pracnější s ní než bez ní.

INSPIRACE: Krátké vlasy

Připadá mi, že v poslední době jsou jen dva typy stylů vlasů, které momentálně frčí, a to krátké vlasy a ofina. No a dnešní článek bude právě o krátkých vlasech.
Upřímně? Já to úplně miluju, a kolikrát mám chuťse tak nechat ostříhat i já. Ale své dlouhé vlasymám natolik ráda, že bych to prostě neudělala. Jo, už několikrát jsem se rozhodla, že se nechám ostříhat takhle na krátko, ale v momentě kdy sedím na kadeřnickém křesle a kadeřnice se mě zeptá, jak moc to chci ostříhat, vždy řeknu jen konečky nebo jen to, co je doopravdy nutné.

Strouhaný kakaový koláč s tvarohem

Psaly jste si o nějaký tvarohový dezert a tak jsem vybrala tři a recept na jeden z nich se dozvíte právě teď! :)
Já tento recept dělala z poloviční dávky a to z důvodu, že jsem neměla doma dostatek ingrediencí. A přesto se mi to vešlo do kulaté koláčové formy.
Při tomto dezertu jsem si více méně zahrála na Babicu, když nemáte tohle, dejte tam něco jiného :D Ve výsledku ale koláč chutnal opravdu skvěle!!!