Přeskočit na hlavní obsah

How to: Najít nového koníčka

Mít koníčka je skvělé! Můžou zlepšit naši náladu, některé nám pomohou relaxovat a nebo nás něco nového naučí.
Pokud žádného nemáte a nebo chcete objevit nějakého nového, tenhle článek je pro vás!


2 jednoduché záliby, které vás dělají chytřejšími
Hobby, u kterého relaxujete a zároveň zapojíte mozek. Záliba, která je zábavná, ale vede i k hlubšímu cíli.
• psaní - vyžaduje kreativitu, vytrvalost, trpělivost a odhodlání - tím váš mozek pracuje, hlavně psaní ručně
• workout - při cvičení se uvolňují molekuly v mozku zvané irisin, což zlepšuje kognitivní funkce a chrání mozek před degeneracíKoníčky, které jsou pro vás dobré - jak zjistit, který mi nejvíce vyhovuje?
Mít koníčka je skvělý způsob, jak se zbavit stresu, ale taky zvyšuje kreativitu a můžeme pomocí něho poznat nové lidi. Pokud nemáte pravidelnou činnost ve volném čase, která vás baví, může být obtížné se rozhodnout, který z nich může být tím nejlepším. Jak tedy najít zájem o zájem?
• vraťte se do minulosti - samozřejmě jen obrazně, co třeba sbírat staré gramofonové desky, naučit se šít na šicím stroji, teď jsou v kurzu opět pletené věci, tak co začít s pletením? A nebo jste hráli na hudební nástroj? Vraťte se k tomu a dejte tomu druhou šanci.
• vydejte se objevovat - pokud vás nic z minulosti nenapadlo, navštivte obchod se sportovními potřebami, hudebniny nebo knihovnu. Procházejte kolem a uvidíte, zda vás něco zaujme. Třeba vaši pozornost získají kuchařky, scrapbooking,..
• nalezení hobby, které sedí - zamyslete se nad věcmi, které již máte rádi a jak byste je mohli rozšířit. Pokud milujete objednávání různých nápojů, proč si je nevyzkoušet vytvořit doma? Jestli nemůžete odolat obrazům -ať už jsou kdekoliv-, zkuste je namalovat sami a pokud víte, že nejste talentovaní malíři, zkuste to s foťákem a programem na úpravu fotogragií, prozkoumejte barvu svým vlastním způsobem.


Pojďme se bavit o zálibách
Já měla spoustu koníčků: cvičení, psaní povídek, čtení, malování, kreslení, zpívání, tancování, fotografování, pečení, sbírání kdečeho a mnoho dalšího. Je to vtipné, ale byli (a jsou) to věci, které mi dělali radost. Záliby přicházejí a odcházejí v průběhu let.
• Najděte něco, co vám pomůže zapomenout na váš den a odpočinout si -
• Vezměte si seznam - rozhlédněte se kolem vašeho domu a zjistěte, jestli není poblíž něco, co jste zanedbali. Něco co jste začali, ale nedokončili. Je také potřeba, abyste o seznamu pouvažovali, napište si ke koníčkům čas, kolik jim jste ochotni věnovat. Hlavně buďte upřímní. Záliby jsou o tom, že se při nich máte cítit dobře, děláte to totiž pro sebe. Neměli byste být stále smutní, že něco nestíháte apod.
• Nejdříve průzkum - promluvte si se svými přáteli. Možná, že se budou chtít připojit. Nebo chcete začít chodit do posilovny a váš kamarád má permanentku, půjčte si ji a nejdříve zkuste, jestli je tahle cesta pro vás to pravé! Nebudete tak zbytečně investovat. Nebo co třeba šití? Půjčte si od své mámy (pokud ho má) dříve než si pořídíte vlastní.


Dopřejte si svobodu! Prozkoumejte různé možnosti. Samozřejmě, nemusíte se trefit do správné činnosti, ale může to být skvělá zábava zkoušet nové věci a zkoumat, co je tam venku. Vyhledejte něco na internetu, navštivte knihovnu. Nemusíte se bát zkoušet nové věci a třeba brzy budete mít nového koníčka, který vám poskytne mnoho legrace a odbourání stresu.Mějte se v lásce,

Komentáře

 1. Skvelý článok :) Niekedy je ťažké nájsť to, čo nás baví, ale pre mňa je obrovským koníčkom práve blogovanie, ktoré vie niekedy veľmi pekne zamestnať :)

  www.frenchstyle.eu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím s tebou, někdy dokáže opravdu zaměstnat, nicméně si vždycky řeknu, že bych chtěla umět ještě to, to, to a to :D

   Vymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

INSPIRACE: Krátké vlasy

Připadá mi, že v poslední době jsou jen dva typy stylů vlasů, které momentálně frčí, a to krátké vlasy a ofina. No a dnešní článek bude právě o krátkých vlasech.
Upřímně? Já to úplně miluju, a kolikrát mám chuťse tak nechat ostříhat i já. Ale své dlouhé vlasymám natolik ráda, že bych to prostě neudělala. Jo, už několikrát jsem se rozhodla, že se nechám ostříhat takhle na krátko, ale v momentě kdy sedím na kadeřnickém křesle a kadeřnice se mě zeptá, jak moc to chci ostříhat, vždy řeknu jen konečky nebo jen to, co je doopravdy nutné.

INSPIRACE: Ofina

Před dvěma lety jsem ofinu ostříhanou měla, nechodila jsem ji průběžně zkracovat do stejného tvaru, a tak mi za ty dva roky dorostla na stejnou délku mých vlasů. Ještě ke konci starého roku (2016) jsem si ji nechala ostříhat znovu, možná, že jsem ji chtěla trošičku jinak, ale zatím jsem docela spokojená. Jen musím přiznat, že je to opravdu pracnější s ní než bez ní.

Strouhaný kakaový koláč s tvarohem

Psaly jste si o nějaký tvarohový dezert a tak jsem vybrala tři a recept na jeden z nich se dozvíte právě teď! :)
Já tento recept dělala z poloviční dávky a to z důvodu, že jsem neměla doma dostatek ingrediencí. A přesto se mi to vešlo do kulaté koláčové formy.
Při tomto dezertu jsem si více méně zahrála na Babicu, když nemáte tohle, dejte tam něco jiného :D Ve výsledku ale koláč chutnal opravdu skvěle!!!